Kategorie
Producent
Dostępność
Promocja
Niestety nie udało się nam tego znaleźć. Spróbuj wpisać inną frazę albo skontaktuj się z nami: czat on-line, e-mail: [email protected] lub telefonicznie: 33 443-28-77
Mikrofalówki do zabudowy to modele, które możemy ukryć w ciągu kuchennym. Korzystając z urządzeń do zabudowy, możemy uzyskać nie tylko spójny i estetyczny wygląd naszej kuchni, ale także zagwarantować jej największą funkcjonalność. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy sprawdzi się w każdej kuchni, jednak jej możliwości docenią przede wszystkim właściciele małych mieszkań. Tego typu kuchenki wyróżniają się nie tylko eleganckimi wzorami, ale i mnogością przydatnych funkcji. Poszczególne modele mają dodatkowe funkcje, które uczynią przygotowywanie posiłków szybszym i wygodniejszym.
Mikrofalówki do zabudowy – na co zwracać uwagę?
Nowoczesne mikrofale pod zabudowę są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Nie służą już one wyłącznie do szybkiego podgrzewania gotowych dań czy też ich rozmrażania, lecz także do grillowania, gotowania na parze czy podpiekania. Dzięki temu mikrofalówki do zabudowy stają się nieodłącznym elementem wyposażenia naszych kuchni. Istotną funkcją każdego urządzenia przeznaczonego do montażu w zabudowie jest chłodzenie obudowy, które gwarantuje bezpieczeństwo nie tylko samej mikrofalówki do zabudowy, ale również sprzętów w jej pobliżu.
Wybierając mikrofalę do zabudowy, powinniśmy przede wszystkim zwróć uwagę na jej najważniejsze parametry. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy musi mieć czytelny panel sterowania elektroniczny lub dotykowy (możemy go spotkać np. w niektórych modelach marki Whirlpool), który wskaże temperaturę i czas przygotowywania produktów oraz moc grzania wybranego przez nas urządzenia. To z pewnością przełoży się na efekt kulinarny. Mikrofale do zabudowy oferują użytkownikom także gotowe programy przygotowywania posiłków. Przy wyborze odpowiedniego modelu mikrofalówki do zabudowy, trzeba też sprawdzić parametr, jakim jest pojemność urządzenia.
Funkcjonalność, komfort użytkowania i bezpieczeństwo korzystania to niepodważalne atuty nowoczesnych mikrofalówek do zabudowy. Popularność zyskuje chociażby rozbudowanie mikrofalówki do zabudowy o zabezpieczenie przed dziećmi w postaci blokady rodzicielskiej tak jak w mikrofali do zabudowy. Nie bez znaczenia będzie też tryb samoczyszczenia, który ułatwi utrzymanie sprzętu w czystości. Taka kuchenka mikrofalowa do zabudowy sprawdzi się świetnie zwłaszcza wtedy, gdy będziemy chcieli podgrzewać w niej tłuste potrawy.
Mikrofale do zabudowy – jak wybrać odpowiedni model?
Parametry, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze mikrofali pod zabudowę, to pojemność, średnica talerza oraz rodzaj wykończenia. Może być ceramiczne jak w niektórych kuchenkach Electrolux lub ze stali nierdzewnej, jak w Gorenje. Te aspekty wpływają na komfort korzystania z mikrofalówki do zabudowy.Mikrofale pod zabudowę o dużej średnicy maksymalnie wyposażone są w talerze o średnicy 36 cm. Standardowa kuchenka mikrofalowa do zabudowy może mieć moc w granicach 1000 W. Na rynku dostępne są jednak również modele o wyższych parametrach pozwalające na szybsze przygotowywanie potraw.
Dobre mikrofale pod zabudowę powinny mieć wiele trybów pracy. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko podgrzewać, ale także rozmrażać czy też grillować jedzenie. Mikrofalówka pod zabudowę to sprzęt, który powinien ułatwić naszą pracę w kuchni. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby kuchenka mikrofalowa do zabudowy była prosta w obsłudze. Panel sterowania urządzenia powinien być czytelny, a oznaczenia i symbole proste i intuicyjne. W dobrze zaprojektowanej mikrofalówce wybranie właściwych ustawień powinno zająć nam mniej niż minutę.
Ważnym parametrem jest również klasa energetyczna, jaką ma dana mikrofala do zabudowy. Koszt użytkowania urządzenia będzie niższy, im będzie ona wyższa. Powinniśmy mieć to na uwadze zwłaszcza wtedy, kiedy mikrofala do zabudowy ma być urządzeniem, z którego będziemy korzystali codziennie.