Kategorie
Producent
Wysokość [cm]
Szerokość [cm]
Głębokość [cm]
Pojemność użytkowa chłodziarki [L]
Pojemność użytkowa zamrażarki [L]
Położenie zamrażarki
Komora świeżości
Dostępność
Cena
-
od
do
2 599,00 zł
Cena regularna:
3 599,00 zł
6 990,00 zł
11 990,00 zł
8 990,00 zł
14 999,00 zł
27 599,00 zł
24 799,00 zł
24 799,00 zł
28 696,00 zł
11 496,00 zł
7 999,00 zł
10 295,00 zł
9 499,00 zł
10 796,00 zł
8 899,00 zł
5 399,00 zł
5 449,00 zł
6 999,00 zł
Chłodziarki do zabudowy stają się coraz częstszym elementem wystroju polskich kuchni. Ich zaletą jest możliwość idealnego ich dopasowania do stylu wnętrza. Lodówka w zabudowie nie wyróżnia się innym kolorem frontu i nie psuje spójności wystroju naszej kuchni.
Chłodziarki pod zabudowę są także doskonałą alternatywą do kuchni o niewielkim metrażu. Montując urządzenie w ciągu kuchennym, nie będziemy musieli wygospodarować dodatkowego miejsca. W ten sposób możemy stworzyć bardziej funkcjonalne wnętrze oraz zwiększyć ergonomię korzystania z naszej kuchni.
Aby zadecydować, jaka chłodziarka pod zabudowę będzie najlepszym wyborem dla nas, powinniśmy dokładnie przeanalizować jej parametry techniczne. Wybierając model chłodziarki warto zwrócić szczególną uwagę na jej klasę energetyczną, pojemność użytkową oraz rozplanowanie powierzchni wewnątrz komory chłodzącej. Warto również nadmienić, że lodówki do zabudowy są często nieco szersze niż ich wolnostojące odpowiedniki. Pozwala to zrekompensować mniejszą głębokość wynikającą z konieczności umieszczenia go za zabudową w ciągu meblowym.
Ważne jest także, by chłodziarki do zabudowy posiadały wydajne systemy wentylacji i odprowadzania wilgoci, które stworzą higieniczne warunki do przechowywania żywności. Właściwa wentylacja chroni również przed osadzaniem się szronu na urządzeniu.
Chłodziarki pod zabudowę – na jakie parametry należy zwrócić uwagę?
Jeśli chcemy zamontować lodówkę pod zabudowę, będziemy musieli wybrać konkretny model jeszcze przed sfinalizowaniem projektu kuchni. Meble kuchenne zaprojektowane i wykonywane na wymiar muszą przecież być dostosowane do gabarytów wybranego przez nas urządzenia, jeżeli chcemy osiągnąć harmonijny wygląd kuchni i korzystać z funkcjonalnej chłodziarki. W sytuacji, kiedy posiadamy już w pełni umeblowaną kuchnię, a mimo to uważamy, że chłodziarka pod zabudowę byłaby dla nas najlepszym rozwiązaniem, możemy po prostu zdecydować się na małą lodówkę podblatową, którą znacznie łatwiej będzie nam dopasować do uprzednio zamontowanych szafek. Mała lodówka pod zabudowę będzie miała jednak stosunkowo niewielką komorę do przechowywania produktów spożywczych.
Wśród dodatkowych funkcji, w które wyposażone są dostępne na rynku chłodziarki pod zabudowę warto wymienić zwłaszcza systemy No Frost. Szczególnie wyróżniają się tu chłodziarko-zamrażarki do zabudowy Electrolux. Popularne są także specjalne szuflady przeznaczone na butelki, takie jak w niektórych modelach Liebherr. Specjalne strefy fresh zone pozwalają zachowywać świeżość delikatnych produktów na dłużej. Dzięki specjalnej konstrukcji utrzymują one niższą temperaturę niż reszta komory chłodziarki. Niektóre chłodziarki do zabudowy, takie jak np. chłodziarko-zamrażarka do zabudowy Samsung, wyposażone są w system Coolselect dający możliwość sterowania poziomem temperatury w poszczególnych strefach.
Podczas zakupu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na klasę energetyczną danego modelu. Im wyższy jest ten parametr, tym nasza chłodziarka będzie tańsza w eksploatacji. Optymalnym rozwiązaniem będzie lodówka do zabudowy A+++. Mimo że zakup takiego urządzenia może wiązać się z inwestycją na początku, w dłuższej perspektywie przełoży się ona na oszczędności na rachunkach za prąd.