Sklep LUKE - RTV i AGD w Bielsku-Białej!
Producenci

Markowe grille węglowe

Grill węglowy jest uznawany przez znawców za najlepszy do przygotowywania potraw, które zachowują charakterystyczny smak i aromat. Jest to efektem dymu, jaki wydobywa się podczas palenia drewna. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zgromadzone na powierzchni mięsa sadze mogą obniżać walory zdrowotne dań. Pomimo to jednak koneserzy decydują się na ten wariant urządzenia. Specjalistą w produkcji grilli węglowych jest firma Weber, która konstruuje nie tylko grille ogrodowe węglowe, ale też ich wersje gazowe i elektryczne. Modele tej marki wyróżniają się charakterystycznym designem oraz kształtem, który nawiązuje do pierwszego modelu stworzonego ponad 50 lat temu przez George Stephena. Pomysłodawca przyczepił trzy nogi połówki boi, które produkowano w jego firmie, a z drugiej połówki wykonał pokrywę. Grille węglowe kuliste okazały się rewelacją i do dziś są produkowane właśnie w takim kształcie.

Grille węglowe z pokrywą w wielu wariantach

Grille węglowe z pokrywą mają wiele zalet. Wśród nich wyróżnia się łatwość utrzymania wysokiej temperatury w środowisku, w którym są przygotowywanie potrawy. Zamknięta przestrzeń nie tylko chroni przed rozdmuchiwaniem żaru i szybkim stygnięciem. Pozwala też na skoncentrowanie ciepła w tych strefach, w których jest ono najbardziej pożądane. Dzięki opływowym grille ogrodowe okrągłe kształtom sprzyjają tworzeniu optymalnego środowiska pod pokrywą. Inną cechą, która wyróżnia grille węglowe Weber, jest wyposażenie ich w system kółek. Pozwala on na wygodne przemieszczanie całej konstrukcji w wybrane miejsce, bez konieczności jej podnoszenia. Wśród oferowanych modeli są też dostępne konstrukcje o mniejszej średnicy i pozbawione kółek. Taki grill przenośny węglowy jest wyposażony w specjalny uchwyt, który umożliwia jego transport nie tylko w obrębie ogrodu, ale też łatwość umieszczenia w bagażniku samochodowym. Dlatego bez problemu można go zabrać na działkę czy piknik nad wodą.

Profesjonalne grille węglowe do ogrodu

Grillowanie jest czynnością wykonywaną w różnych okolicznościach. Potrawy z rusztu przygotowuje się nie tylko na użytek domowy, ale też dla gości lokalu. Dlatego też dostępne modele różnią się wielkością obudowy i rusztu. W asortymencie sklepu znajdziesz zarówno niewielkie urządzenia przenośne, jak i duże grille ogrodowe węglowe z rusztem o średnicy 57 cm. Są one uniwersalne, co pozwala na przygotowywanie w nich wszystkich rodzajów mięsa, a także warzyw, pizzy i innych dań. Najlepsze grille węglowe Weber są wyjątkowo bezpieczne dzięki zastosowanym materiałom i funkcjom ochronnym. Na uwagę zasługuje pokrywa pokryta emalią porcelanową, które chroni wnętrze przed utratą ciepła. Do innych praktycznych rozwiązań można zaliczyć system One-Touch ułatwiający czyszczenie popiołu z dna kotła czy wbudowany termometr.

Piękna kuchnia!
JO - Tortownica Jamie Oliver 24cm 1425
JO - Tortownica Jamie Oliver 24cm 1425
113,90 zł
szt
Ekspres Jura ENA 8 Metropolitan Black
Ekspres Jura ENA 8 Metropolitan Black
4 299,00 zł
szt
Spieniacz do mleka DELONGHI EMFI.CP
Spieniacz do mleka DELONGHI EMFI.CP
449,00 zł
szt
Toster Gorenje T900RL
Toster Gorenje T900RL
189,00 zł
szt
Czajnik elektryczny Gorenje K10C
Czajnik elektryczny Gorenje K10C
209,00 zł
szt
Mikser Smeg Dolce&Gabbana SMF03DGEU
Mikser Smeg Dolce&Gabbana SMF03DGEU
4 799,00 zł
szt
Ekspres do kawy GRAEF FK703 czerwony
Ekspres do kawy GRAEF FK703 czerwony
620,00 zł
szt
Toster Smeg TSF02DGEU Dolce&Gabbana
Toster Smeg TSF02DGEU Dolce&Gabbana
2 599,00 zł
szt
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium