Sklep LUKE - RTV i AGD w Bielsku-Białej!
Szukasz miksera idealnego? Postaw na rozwiązanie marki KitchenAid!
Szukasz miksera idealnego? Postaw na rozwiązanie marki KitchenAid!

 Szukasz miksera idealnego? Postaw na rozwiązanie marki KitchenAid!

KITCHENAID ARTISAN

Jeśli złapałeś bakcyla do pieczenia, to prawie na pewno wiesz o KitchenAid - jednej z najbardziej znanych marek w branży - i jej mikserach stojących. Podobnie, jeśli jesteś fanem serii o kulinariach, możesz być już po części zaznajomiony z jego wyglądem, gdyż mikser jest wybierany przez wielu znakomitych kucharzy z całego świata.

Współczesne miksery to urządzenia wielofunkcyjne, które pozwalają nie tylko na wyrabianie czy ubijanie ciast, ale również tarcie, mielenie, a nawet wałkowanie. Synonimem jakości i funkcjonalności są urządzenia spod znaku KitchenAid – amerykańskiej marki, która od ponad stu lat dostarcza swoim klientom sprzęt gospodarstwa domowego. Miksery to jedna z jej specjalności – znane są one już nie tylko w USA, ale również Europie, w tym oczywiście Polsce.

Nie trzeba dodawać, że miksery stojące są ważnym narzędziem zarówno dla entuzjastycznych kucharzy domowych, jak i profesjonalistów. Nie tylko znacznie skracają czas przygotowania posiłków, ale zazwyczaj wyposażone są w szereg przystawek, które zamieniają mikser w kuchenny niezbędnik, który śpiewa i tańczy. KitchenAid Artisan o pojemności 4,8 l nie jest wyjątkiem i jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz, by rozpocząć pracę.

MIKSER STOJĄCY ARTISAN 4,8 L 5KSM175PS

Co więc przemawia za wyborem miksera marki KitchenAid?

Ikona designu 

Wygląd miksera stojącego KitchenAid jest tak kultowy, że inne urządzenia kuchenne zostały zaprojektowane tak, aby przywoływać tę samą estetykę. Gładkie, zaokrąglone linie sprawiają, że mikser wydaje się aerodynamiczny i nieco retro, ale wciąż nowoczesny. Trudno wyobrazić sobie kuchnię, do której nie pasowałby ten mikser. Co więcej, ten mikser jest dostępny w zawrotnej liczbie kolorów - prawie 50 - a czasami wypuszczane są specjalne edycje, co zwiększa liczbę opcji.

Kolorystyka KitchenAid

Podczas gdy niektóre miksery stojące mają wszystkie elementy sterujące po jednej stronie, KitchenAid zastosował elementy sterujące prędkością po lewej stronie, a blokadę przechylania głowicy po prawej. Ze względu na takie rozmieszczenie, czujemy się naprawdę  komfortowo używając miksera. Pozwala to na łatwy dostęp do wszystkich elementów miksera jak samo użytkowanie.

Jest to mikser z uchylną głowicą, która unosi się wystarczająco wysoko, aby zapewnić dużo miejsca na wyjęcie dzieży, nawet jeśli przystawka jest nadal na swoim miejscu. Dzieża ma stabilny uchwyt i łatwo się obraca na podstawie miksera, gdzie jest bezpiecznie zamocowana.

 

MIKSER STOJĄCY ARTISAN 4,8 L 5KSM175PS

Wydajność

Dzięki mocnemu i wydajnemu silnikowi KitchenAid jest prawdziwą bestią dla domowych kucharzy. Ręczne zagniatanie gęstego ciasta na makaron jest czynnością, która wymaga od nas cierpliwości i czasu. By wykonać własnoręcznie makaron bez użycia maszyny musimy przygotować się w cierpliwość, jednak, mając do dyspozycji mikser, który jest gotowy do wyrabiania ciasta, w chwilę możemy uzyskać  jedwabistą kulę ciasta makaronowego. Mówiąc o cieście, miksery KitchenAid doskonale poradzą sobie również  z ugniataniem ciasta na chleb i wielu podobnych zadaniach. Silnik urządzenia przy takiej pracy, nawet tego nie odczuje, a my w tym czasie możemy zająć się innymi sprawami. Śmiało można powiedzieć, że bez względu na to, jakie przygotujemy zadanie dla naszego miksera, on sobie z nim poradzi, a my możemy obserwować jego płynną pracę.

Silnik KitchenAid

Konstrukcja

Urządzenie jest stosunkowo masywne i ciężki co świadczy o bardzo dobrej jakości materiałów użytych do jego produkcji. Dzięki takiej wadze urządzenia, mikser  pozostaje stabilny na blacie i nie przesuwa się, ani trzęsie w czasie pracy. KitchenAid ma szeroki zakres ustawień prędkości. Obroty, jakie może wytworzyć to urządzenie, sprawiłyby, że produkty gorszej jakości zaczęłyby przechadzać się po blacie. Nie jest tak w przypadku tego urządzenia. Konstrukcje KitchenAid są dobrze wyważone i nie drżą, a tym bardziej nie chodzą. Tolerancja elementów składowych miksera ogranicza skrzypienie, szuranie i grzechotanie. Co więcej, szczelina między końcówką miksującą a misą jest precyzyjna, co skutkuje mniejszą ilością niemieszanych składników i minimalnym kontaktem między nimi.

Biorąc pod uwagę wysokie prędkości i solidną platformę, warto również ująć funkcję automatycznego powolnego rozruchu, która jest całkiem przydatna. Niezależnie od ustawionej prędkości miksera, rozpocznie on pracę z niską prędkością, a następnie powoli ją zwiększy. To opóźnienie daje użytkownikowi czas na dostosowanie ustawienia prędkości, zanim zawartość misy zostanie rozrzucona po całej kuchni. Mikser posiada również osłonę przeciwrozpryskową.

 

Mikser Kitchenaid Artisan 5 / 175 5KSM175PSECU grafitowy

 

Łatwość użytkowania

Odkładając na bok ulepszone rezultaty gotowania i pieczenia, użycie miksera stojącego w celu zmniejszenia nakładu pracy w kuchni jest najważniejsze. Można nawet posunąć się do pytania: jaki jest sens posiadania lepszego lukru, jeśli mikser jest trudny w użyciu? 
Urządzenia KitchenAid mają uproszczoną konstrukcję, a co za tym idzie, jego obsługa okazuje się prosta. Urządzenie posiada uchylną głowicę, co oznacza, że zawias umożliwia odchylanie głowicy w celu wyjęcia zarówno przystawki miksującej, jak i misy. Z boku silnika znajduje się wygodny przełącznik zwalniający przechylanie, a misa miksująca ma skierowany na zewnątrz uchwyt. Te cechy konstrukcyjne ułatwiają obsługę urządzenia jedną ręką. Dodatkowo prędkość mieszania jest regulowana za pomocą dźwigni znajdującej się naprzeciwko zwalniacza przechyłu. 

 

 Mikser Artisan 5 185 KitchenAid czerwony karmelek 5KSM185PSECA

 

KitchenAid, czyli uniwersalność połączona z niezawodnością

Jeżeli interesuje Cię zakup miksera kuchennego – w wersji ręcznej lub stojącej – wśród urządzeń KitchenAid z pewnością znajdziesz taki sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. Wynika to z tego, że producent, dzięki wiedzy i wdrażaniu najnowocześniejszych obecnie technologii, osiągnął to, co w sprzęcie AGD najbardziej istotne – trwałość, niezawodność oraz funkcjonalność – i to na przestrzeni wielu lat. W jego ofercie znajdują się miksery, za pomocą których nie tylko przygotujesz doskonałe ciasto o idealnym napowietrzeniu, ale również poddasz obróbce inne produkty. Poszczególne modele są w stanie skutecznie trzeć, mielić, przecierać i wałkować, pełniąc różne role w domowych czy profesjonalnych kuchniach.

 

 Mikser KitchenAid Artisan 5 / 185 KG 5KSM185PSEKG Zieleń Kyoto

 

Przykład? W modelu Artisan 5 / 175 zastosowano wiele przystawek, dzięki którym mikser pozwala na mielenie mięsa, wykrawanie makaronu, robienie przecierów, szatkowanie warzyw, przygotowywanie domowych lodów i nie tylko. Uniwersalne gniazdo do montażu akcesoriów sprawia, że ich użytkowanie jest bezproblemowe.

 

 Przystawki KitchenAid

 

To jednak nie wszystko. Miksery KitchenAid są cenione również za trwałość, którą producent uzyskał dzięki stosowaniu odpowiednio wyselekcjonowanych komponentów. Metalowe konstrukcje i dzieże ze stali nierdzewnej są gwarancją wieloletniej trwałości, czym urządzenia zdecydowanie wyróżniają się na tle tych tworzonych przez innych producentów.

Reasumując, dlaczego warto postawić na miksery KitchenAid?

Uniwersalność i niezawodność to sztandarowe cechy mikserów KitchenAid. Jednak wyróżniają się one nie tylko tym. Do innych zalet urządzeń zaliczamy także:

 

  • bezpośrednie, niezwykle wytrzymałe napędy, które zapewniają wysoką wydajność prac kuchennych, są ciche i nie tracą swojej mocy nawet pomimo długiego użytkowania;

  • prostotę użytkowania, która wynika z prostej konstrukcji i zastosowania wielu przystępnych dla użytkowników rozwiązań;

  • duże pojemności dzieży, które znacząco usprawniają przygotowywanie dań;

  • bezpieczeństwo i czystość prac kuchennych, co wynika między innymi z zastosowania osłon z podajnikiem, które chronią przed rozchlapywaniem składników;

  • nowoczesny, elegancki design i dostępność mikserów w różnych kolorach – dzięki temu staną się one wyjątkowo estetycznym uzupełnieniem każdej kuchni.

 

KitchenAid oferuje wiele modeli mikserów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Znajdziesz wśród nich zarówno wielofunkcyjne miksery planetarne, jak i urządzenia ręczne – sprawdź pełną ofertę i wybierz rozwiązanie, które w stu procentach spełni Twoje oczekiwania!

 MIKSER STOJĄCY ARTISAN 4,8 L 5KSM175PS

Przed zakupem warto sprawdzić różnicę między poszczególnymi modelami by dobrze dobrać model do swoich potrzeb:

Zatem, czym różnią się miksery Artisan 5: 125, 175 I 185?

KitchenAid produkuje model miksera z uchylną głowicą w obecnej stylistyce od 1937 roku. W kolejnych latach wzbogacana była jedynie kolorystyka, podczas gdy silnik, konstrukcja i wystudiowany kształt od początku pozostawały niezmienne. Od niedawna stosuje się także zróżnicowane wyposażenie. Poszczególne wersje, zależne od koloru i rodzaju lakieru oraz standardowych akcesoriów, są oznaczane w symbolach różnymi numerami dla ich rozróżnienia. 

Poniższa infografika ukazuje różnice w wyposażeniu poszczególnych wersji modelu Artisan 5.

 

Różnice modelu Artisan 5

 

Oferta mikserów stojących z uchylną głowicą dzieli się na bogatą w różne wersje linię Artisan oraz  minimalistyczną Classic
W obecnej ofercie linii Artisan 5 (miksery z misą do 5L, z uchylną głowicą), występują głównie wersje o symbolach 5KSM125, 5KSM175, 5KSM185. Wszystkie miksery Artisan 5 mają 5 lat gwarancji, gdyż są technicznie jednakowe, współpracują z tymi samymi przystawkami i radzą sobie równie dobrze ze wszystkimi zadaniami. Wybierać należy pod kątem estetyki (rodzaj i kolor lakieru) i własnych potrzeb bardziej, niż ich możliwości.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium