Zamrażarki do zabudowy możemy skutecznie ukryć pod blatem lub za frontami meblowymi. Wybór takiego rozwiązania często jest podyktowany małą ilością przestrzeni. Zazwyczaj duża zamrażarka skrzyniowa nie sprawdza się w domowej kuchni. Tymczasem kompaktowa zamrażarka podblatowa do zabudowy o dużej pojemności nadaje się tam doskonale.
Chociaż większość współczesnych lodówek wyposażonych jest w komorę do zamrażania produktów, to często jej wielkość jest niewystarczająca. Jest to spory problem dla właścicieli niewielkich mieszkań. Rozwiązaniem może okazać się właśnie zamrażarka do zabudowy. Tego typu urządzenie zajmuje relatywnie niewiele miejsca, a może znacząco zwiększyć możliwości długotrwałego przechowywania żywności.
Zamrażarki podblatowe, takie jak np. zamrażarki Liebherr czy Electrolux, możemy bez trudu wkomponować w nasze meble kuchenne. Dzięki temu nie będziemy musieli wygospodarowywać dodatkowej przestrzeni do podłączenia urządzenia. Cała instalacja może zostać ukryta w szafce pod blatem, dzięki czemu zachowamy przestrzeń niezbędną podczas przygotowywania żywności. Tego typu sprzęt idealnie nadaje się do kuchni o niewielkim metrażu.
Zamrażarka do zabudowy – na co zwracać uwagę?
Zamrażarka do zabudowy powinna przede wszystkim zapewniać nam łatwy i wygodny dostęp do wszystkich przechowywanych produktów nawet wtedy, gdy jest wypełniona po brzegi. W związku z tym istotnym kryterium wyboru powinna być dla nas liczba szuflad oraz materiał, z którego zostały one wykonane. Dobrej jakości szuflady do zamrażarki powinny być przezroczyste i wytrzymałe, z dobrej jakości prowadnicami. Standardy te spełnia, chociażby zamrażarka szafkowa Electrolux.
Klasa klimatyczna jest parametrem określającym zakres zalecanych temperatur zewnętrznych dla pracy zamrażarki do zabudowy. Powinniśmy zwrócić na nią uwagę, aby upewnić się, czy warunki w naszej kuchni pozwolą na właściwą pracę wybranego urządzenia. Kuchnia jest zazwyczaj pomieszczeniem, w którym panuje relatywnie wysoka temperatura w porównaniu do pozostałych pokoi. Musimy zatem przygotować się także na to, że pobór energii będzie z tego powodu trochę wyższy.
Klasa energetyczna zamrażarek do zabudowy determinuje średnie zużycie prądu przez wybrane urządzenie. Wpływa ono nie tylko na wysokość naszych rachunków, ale również na stan środowiska naturalnego. Zamrażarka podblatowa, która będzie jednocześnie wydajna i energooszczędna. Wysoką klasą energetyczną wyróżnia się też zamrażarka szufladowa do zabudowy dostępna w naszym sklepie, np. jedna z propozycji od firmy Vestfrost lub Gorenje.
Funkcja No Frost jest współcześnie standardem w przypadku wysokiej jakości zamrażarek do zabudowy. Zapobiega ona osadzaniu się we wnętrzu urządzenia szronu oraz lodu, które musielibyśmy regularnie usuwać, aby zamrażarka odpowiednio funkcjonowała. Tradycyjne rozmrażanie zajmuje dużo czasu i wiąże się m.in. z opróżnieniem wszystkich szuflad, więc powinniśmy go unikać, wybierając zamiast tego zamrażarki do zabudowy No Frost.
Zamrażarka podblatowa – czy warto?
Zamrażarki do zabudowy mają wiele zalet, które powodują, że warto rozważyć ich zakup. Przede wszystkim zapewniają nam one dodatkową przestrzeń do przechowywania żywności bez obaw, że straci ona swoje wartości odżywcze. Dodatkowo urządzenia te nie zajmują dużo miejsca, dlatego są alternatywą dla wolnostojących urządzeń. Zamrażarka do zabudowy pod blat sprawdzi się szczególnie w kuchniach o ograniczonym metrażu, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Klasa energooszczędności to jeden z parametrów, które coraz częściej bierzemy pod uwagę, wybierając sprzęt. Obecnie na rynku dostępnych jest szereg modeli urządzeń, które zużywają znacznie mniej prądu niż urządzenia starszej generacji.